Select your Top Menu from wp menus

Nadchodzi koniec wsparcia STEAM dla Windows 7 i rodziny 8

steam-valve-logo-scaled

Wielu z nas, starszych graczy przesiadła się z Windows XP na 7 gdzie mogliśmy „szaleć” na STEAM w nasze ulubione gierki.

Jak to ktoś mądry kiedyś powiedział, nic nie trwa „wiecznie” i nadchodzi powoli właśnie ten czas gdy znana nam platforma STEAM przestanie wspierać 7 i rodzinę 8, przejdzie na nowsze wersje 10 oraz 11.

Buszując po necie znalazłem na stronie STEAM taki oto wpis, który na prawach cytatu pozwolę sobie tutaj wkleić
==================================================================
Wsparcie dla Windows 7 i Windows 8
Z dniem 1 stycznia 2024 r. Steam oficjalnie przestanie wspierać systemy Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1, co oznacza, że ​​klient Steam już na nich nie zadziała. Aby kontynuować korzystanie z gier i innych produktów zakupionych na Steam, należy zaktualizować system do nowszej wersji.

Aktualizacja ta jest wymagana, gdyż kluczowe funkcje w kliencie Steam są zależne od wbudowanej wersji Google Chrome, która nie działa już na starszych wersjach systemu Windows. Dodatkowo przyszłe wersje Steam będą wymagały funkcji oraz aktualizacji bezpieczeństwa obecnych tylko na systemach Windows 10 i nowszych.

Mimo że wsparcie potrwa do 2024 roku, to stanowczo zalecamy wszystkim użytkownikom systemu Windows 7/8/8.1 wcześniejszą aktualizację. Microsoft zakończył aktualizacje bezpieczeństwa i wsparcie techniczne dla Windows 7 w styczniu 2020 roku, a dla Windows 8.1 w styczniu 2023. Komputery działające na tych systemach operacyjnych po podłączeniu do internetu są podatne na nowe wersje szkodliwego oprogramowania oraz inne nadużycia, dla których nie zostaną wydane łatki. Te szkodliwe programy mogą spowodować, że twój komputer, Steam oraz gry będą działać nieprawidłowo lub będą występować nieoczekiwane zamknięcia. Oprogramowanie to może być również używane do kradzieży danych logowania twojego konta Steam oraz innych usług.
==================================================================
Tak więc, chcą grać dalej, trzeba będzie się złapać za portfel i wysupłać te kilka stówek na nowy system, czasami też będzie potrzebna modernizacja samego komputera . . .

About The Author

Related posts

Dodaj odpowiedź