Weryfikacja

Home Forums INNE OFF-TOPIC Weryfikacja

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    BigSteve
    Moderator

Dziś po małych perturbacjach odebrałem swój drugi nowy paszport w którego trzewiach nasza biurokracja podległa kierującym z unii kazała „zaszyć” czip RFID.

Sama procedura składania papierów jest zapewne znana większości czytających ten tekst, mnie natomiast zdziwiła procedura odbiorcza „nowego paszportu”

Do tej pory byłem przyzwyczajony do tego że idąc do urzędu państwowego okazywałem swój ausweis ( dowód osobisty ) i to stanowiło „przepustkę” do rozmowy z lokalnym biurokratą.

Jakież było moje zdziwienie gdy urzędnik powiedział że mój ausweis jest niepotrzebny i zweryfikuje mnie na podstawie odcisków palców wskazujących prawej i lewej ręki oraz na podstawie zdjęcia.

Tu odezwał się we mnie przekorny obywatel, który jeżeli ma jakieś ale, wali prosto z mostu.

– a jest pani / pan pewny że odciski jakie pobraliście przy składaniu podania są prawdziwe ?
    Urzędnik spojrzał na mnie jakby niepewnie i coś tam wydukał … odcisków nie można podrobić !

Wywiązała się między nami dość ciekawa wymiana zdań, która niech zostanie tylko między nami, jednak w końcowym efekcie ( mam taką nadzieję ) urzędnik „weryfikując” moje odciski nie do końca chyba będzie ufał już tej metodzie.

Tak poważnie mówiąc jeżeli mamy taki a nie inny system sprawdzania odbiorcy dokumentu jakże nie patrząc państwowego, ja sam dostrzegłem kilka możliwych furtek do zrobienia systemu w przysłowiowego człona i gdyby zaszła potrzeba, można ubiegać się o paszport z innymi danymi biometrycznymi ( odciski palców ) nie zapominając też o zmianie wyglądu twarzy ( przykładowo )

Wprawdzie koszt takiej „zabawy” jest dość znaczny, jednak zrobienie w przysłowiowego człona biurokracji być może w przyszłości warte będzie tego zabiegu.

Kończąc ten krótki tekst, jeżeli zwykły obywatel dostrzega luki w systemie, to jakież pole do popisu mają spec służby ?

Jak to mówi naczelna pijanica tego kraju jaki tylko istnieje na papierze – są na świecie rzeczy o jakich fizjologom się nie śniło.

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.