BIOSHOCK

Home Forums GAMING Inne gry BIOSHOCK

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    BigSteve
    Moderator

Kiedy powiedziało się A , trzeba zamamrać B 🙂 jak wspomniałem wpisem w Shoutbox, wpadł w moje ręce najnowszy numer CD-ACTION 09/2015 (246) i z udostępnionych tam pełnych wersji gier, moją uwagę przykuł BIOSHOCK.

Miałem okazję pewien czas temu zapoznać się z wyżej wymienionym tytułem i prawdę mówiąc wciągnął mnie ( chyba się powtarzam ) jak czarna dziura w swołoczym budżecie.

Pozwolę sobie zacytować kilka słów o tej grze ze strony portalu

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4211

Historia opowiedziana w produkcie rozpoczyna się w roku 1960, kiedy to bohater imieniem Jack, pasażer dopiero co rozbitego samolotu, ląduje w przestrzeni oceanu i zaczyna się topić. Gracz musi pomóc protagoniście w walce o przeżycie, a następnie wraz z nim udać się w kierunku bijącego z oddali światła. Po chwili okazuje się, że błysk pochodzi z latarni umiejscowionej w podwodnym mieście Rapture. To tutaj przychodzi nam spędzić całą przygodę z BioShockiem …

Myślę że warto zanurzyć się w świecie gry, gdyż jest ona nieliniowa i w zależności od tego jak gramy, możemy mieć za reprezentowane jedno z trzech zakończeń.

W grze występują trzy różne zakończenia zależne od tego, jakie akcje gracz podejmował względem Siostrzyczek w czasie rozgrywki. Narratorem każdego z nich jest dr Tenenbaum.

Jeśli gracz uratował wszystkie dziewczynki pojawiające się w grze, zakończenie ukazuje Siostrzyczki powracające na powierzchnię razem z Jackiem i żyjące później pełnią życia – kończące studia, wychodzące za mąż i w końcu posiadające własne dzieci – film kończy się sceną, w której główny bohater w sędziwym już wieku umiera, ale do swoich ostatnich chwil otoczony jest przez oddane mu teraz już dorosłe Siostrzyczki.

Jeśli gracz zabił więcej niż dwie, ale nie wszystkie, w sekwencji zamykającej grę widać Jacka zwracającego się przeciw dziewczynkom, gdy te już zabiją Fontaine’a, a ostatecznie prawdopodobnie również zabijającego je i zabierającego ich Adama – to, co się miało później wydarzyć, opisuje Tenenbaum, potępiając działania bohatera gry.

Następnie rozpoczyna się drugi film ukazujący uzbrojoną w ładunki atomowe łódź podwodną przepływającą obok wraku samolotu, wokół niej nagle pojawiają się batyskafy, z których wychodzą Genofagi.

Zabijają oni wszystkich ludzi i przejmują kontrolę nad okrętem. Jeśli gracz zabił wszystkie Siostrzyczki, zakończenie przedstawia to samo wydarzenie, z tą różnicą, że głos dr Tenenbaum jest bardziej zdenerwowany tym, jak postąpił Jack.

opis za https://pl.wikipedia.org/wiki/BioShock

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    jarekpl
    Keymaster

Spolszczyłeś to to , 🙂 czy w barbarzyńskim jedziesz ?

BigSteve
    Moderator

Grę mam w języku barbarzyńskim, przejdę ile się da, później poszukam spolszczenia, albo będę podpierał się opisami przejść z YouTube

jarekpl
    Keymaster

No ładnie Bigu pojechałeś z recenzją gry 😉

Świetnie się słucha, ogląda i gra z Panem Bungo21 .
    To jest jak recenzja i solucja gry w jednym , wraz z radiowym głosem .

Więcej Bungo21 na stronie bungo21.pl , codziennie o 19 robi steram a na kanale youtube sporo innych gier z jego głosem .

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.