z 7 na 10 – kolejny test

Newsy Wyróżnione

W najnowszym numerze Komputer Świat 8/2019 (435) Lipiec 2019 wydawca zamieścił na dołączonej płycie DVD program, który pozwala użytkownikom Windows 7 przejść na 10.

plik nosi nazwę Windows10Upgrade9252 i w ciągu godziny podmienia nam naszą 7 na „pełno krwistą” 10 – czyli kolejnego szpiega MS.

Jakie mam pierwsze wrażenia ? System odpala się dużo wolniej niż będąca do tej pory 7 , która odpalała się 15 sekund , a po aktualizacji zajmuje jej to  około 1 minuty. Zainstalowane programy chodzą jak na poprzedniku. Nie wiem czy zostanę na tej wersji , gdyż podobny test wykonany na laptopie pokazał iż po kilku wymuszonych aktualizacjach system głupiał próbując dokończyć aktualizację i następnie ją usuwał, restartując lapka kilkanaście razy choć teoretycznie powinien działać bez problemu.

2 thoughts on “z 7 na 10 – kolejny test

  1. Jeszcze 7 nie porzuciłem , nadal testuję 10 , a staruszka XP mam na dwóch maszynach DELL D510 i All In One MSI , obie maszyny chodzą we wewnętrznej sieci bez dojścia do netu 🙂

    Tak jak wspomniałem w tekście ASUS AF3 i 10 to porażka na całym froncie , jedynie XP , 7 oraz MINT i SPARKY ( te dwa ostatnie Linux-y sprawują się chyba najlepiej )

    https://sparkylinux.org/
    https://linuxmint.com/

    Poczta, filmy i przeglądarki www śmigają bez problemu, co do gier to już inna bajka, którą staram się od dłuższego czasu ogarnąć z rożnym skutkiem.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.