Rozprowadzenie netu

Newsy Wyróżnione

Jako że ekipa żelaznej szczęki i długiej łapy mamra na mnie iż reklamuję przechrztę dostawczą płatnego internetu, postanowiłem dla odmiany zrobić test dostawcy darmowego tworząc lokalną zabezpieczoną sieć w której prędkość powala na kolana waląc co 60 minut CAPTCHA po głowie.

Mój wybór padł na Aero2 jako dostawcę i osprzęt w postaci rutera oraz modemu ( kolejnego już ) który pozwoli zrealizować tę wizję jaką mam po dobrym skręcie z tytoniu bez akcyzy, popijanego śliwowicą od Nattera.

Całość będzie wyglądała tak jak na tym poglądowym zdjęciu który wyciąłem z filmu instruktażowego jaki jest dostępny jest na YouTubie.

Konsultacje i wsparcie będę miał zapewnione od naszego etatowego informatyka PIOLEE.

Teraz mogłem przejść do następnej fazy projektu,  to znaczy sprawdziwszy stan konta zamówiłem wspomniany wyżej sprzęt za około 100 zł.

Swoje doświadczenia opiszę w kolejnym tekście, mam nadzieję że minimum dostępu do sieci w obrębie nowego miejsca zamieszkania będzie spełnione do czasu gdy znów powrócę do kablówki.

Aktualizacja 27-06-2017

Pierwsze testy z mobilnym netem ( Aero2 )  rozprowadzanym z modemu i współpracującego z nim rutera szału nie robią, być może jest to wina błędnej konfiguracji ( PIOLEE jeszcze nie zawitał, pierwsze testy robię sam ) .

Na tę chwilę udało mi się wycisnąć z zestawu takie oto osiągi . . .

mimo tej „szalonej” prędkości komunikatory jakoś dają sobie radę, strony wolno wczytują się, więc aż tak bardzo narzekać chyba nie będę, wiedząc że na bezrybiu i rak ryba.

Aktualizacja 06-07-2017

Przyszła pora na podsumowanie – bez zewnętrznej anteny na zestawie ( modem i ruter )

jaki jest widoczny na powyższym zdjęciu, mogę na podstawie przeprowadzonych testów wskazać Aero2 jako dostawcę który mimo umilania nam życia przez ustrojstwo CAPTCHA sprawuje się w zapadłej dziurze o niebo lepiej niż przechrzta o której wcześniej pisałem. Owa przechrzta w mieście  jest bezkonkurencyjna, jednak tam gdzie jaskółki zawracają spada na dalszy plan.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.