Wywiad z Bosem Klanu Natteri

Newsy

Dzięki uprzejmości Jarka PL dostałem link do internetowego archiwum X i mogłem z niego odtworzyć zapomniany już wywiad z Bosem Klanu Natteri.

Przy jego tworzeniu bardzo pomógł Kien – tłumaczenie i zachęta do działania 🙂

 

BigSteve: Kiedy powstał Wasz Klan?

Natter-1: Klan vznikl v Březen (marec) 2008. Zakladajici clenove Natter-1.2 a 3.
Ja jsem hral do te doby jen SP FarCry a moc me tato hra upoutala svoji grafikou, myslenkou,napadem a celkovym zpracovanim. Navic jsem se u ni vzy uklidnoval po praci a zapomel na problemy kolem. Tito tri s pomoci stranek www.farcry.cz zacali hrat MP, zalozili klan a postupne ho rozsirovali.

Klan został założony w marcu 2008 r. przez Nattera 1, 2 i 3. Do tej pory [Natter 1] grałem tylko w single-player. Gra urzekła mnie swoją grafiką, pomysłem i ogólnym dopracowaniem i pozwalała mi odetchnąć po pracy. Dzięki pomocy strony www.farcry.cz zaczęliśmy grać w multi-player, założyliśmy klan i stopniowo go rozszerzali.

BS: Kto miał pomysł na logo?

N1: Cesky narod je nejvetsim pijakem piva na svete a vetsine Natteru pivo moc chutna tak jsme si ho chteli dat do znaku. Kamarad Nattera-13 je grafik a po par napadech nam cely navrh udelal a Natteri ho schvalili. Myslime ze se povedl. Mame udelanou vlajku, tricka Natteru, cepice a pod.

Czeski naród jest narodem chyba najbardziej kochającym piwo, nam one tak smakuje, że umieściliśmy je w naszym logo. W projektowaniu logo pomógł nam Natter-13, który jest grafikiem. Mamy zaprojektowane gadżety klanowe takie jak koszulki, kubki, noże, nieśmiertelniki itp.

BS: Jak często prowadzicie treningi?

N1: Treningi uz pravidelne neprovozujeme ale kdo chce hrat nebo trenovat tak vzdy kazde utery,ctvrtek,sobotu a nedeli si muze zahrat urcite v tyto dny tam nejaky Natter je vzdy tak po 18.00 hod.

Nie prowadzimy treningów regularnie, ale jeśli ktoś chce potrenować, to zbieramy się we wtorki, czwartki, soboty i niedzielę o godzinie 18.

BS: Czy i ile razy robiliście już zlot ludzi z waszej sekcji?

N1: Ano sraz celeho klanu Natteru jsme robili loni v r 2011 v cervenci (8 mesic). Bylo to o vikendu a bylo te perfektni. Pronajali jsme si maly areal kinologickeho klubu (bez psu) a tam jsme patek a sobotu sedeli, jedli, pili pivo, vino, koralku a pod.

Zlot Natteri odbył się w lipcu 2011 roku w czasie weekendu. Wynajęliśmy mały teren, gdzie w piątek i sobotę siedzieliśmy, jedliśmy, piliśmy i ogólnie dobrze się bawiliśmy.

BS: Jak oceniacie na dzień dzisiejszy to co dzieje się w świecie FAR CRY 1?

N1: Strasne nas mrzi ze podpora FC1 ze strany UBI je spatna. Skoda ze neumozni tuto hru hrat tak aby se nemuseli overovat CD key a pod. Urcite by to prilakalo dalsi hrace, ta hra je opravdu vyjimecna. Problem by asi byl s nefer hraci ale to je i tak.

Smuci nas, że Ubisoft nie wspiera już Far Cry 1. Rozmaite problemy związane z weryfikacją kont powodują, że do gry nie przybywają nowi gracze.

BS: Jakie wiążecie nadzieje z FAR CRY 3 na podstawie dostępnych w sieci gameplay-ów?

N1: Na FC1 ocenujeme jednoduchost a prehlednost hry mluvim o MP. Bude li FC3 aspon trochu podobna budeme ji hrat.Server Natteru je na FC3 pripraven tak ze jen cekame jak se UBI ukaze jaka bude hra FC3. Vetsina Natteru min10 ma PC na tuto hru pripravenou.

Multiplayer w Far Cry 1 oferuje prostotę i jasne zasady gry. Jeśli trzecia część będzie podobna do pierwszej to będziemy w nią grać. Nasz serwer tylko na to czeka. Większość klanowiczów ma komputery wystarczająco mocne dla tej gry.

BS: Czy gdy wyjdzie trzecia odsłona, zaprzestaniecie grać w jedynkę? Czy też do czasu gdy będą istniały serwery jedynki, będziecie utrzymywać kadrę do meczów?

N1: Splni li FC3 nase ocekavani a bude podobna a prehledna jako FC1 budeme ji hrat. FC1 musi skoncit podpora UBI asi uplne skonci a potom se uz stene neda nic jineho delat. Pravdepodobne pujdou u nas 2 servery FC1 a FC3 spolecne az se FC3 opat***e a bude dobre fungovat.

Do półki będzie można grać w część pierwszą będziemy mieć tam serwer. Zawsze możemy mieć osobny serwer do każdej części.

BS: Jak oceniacie inne europejskie Klany FC?

N1: Je to spatne. Nase skusenosti ukazuji ze je to moc spatne. V Cesku jsme sami jedini jako klan.
Klany dobre v Evrope: Zip4-pl, SLF, HFCC, Angels, G-force.
Klany spatne v Evrope: Orion, AVP, – AT a dalsi.

Mamy duże i nie zawsze dobre doświadczenia z innymi klanami. Chociaż są jeszcze dobre klany w europie, takie jak ZIP4, SLF, HFCC, Angels, czy GE-Force, inne niestety nie cieszą się dobrą opinią. Zaliczamy do nich między innymi klany takie jak AVP i ORION CLAN.

BS: Czy macie problemy z osobami typu Gorgot , którzy „wysadzają serwery?

N1: Problem Gorgot a spol je velky ale nejde mu nijak zabranit. Jeden hrac pravdepodobne nejaky Orion byl u nas zabanovan 30x a vzdy se za 1-min znovu prihlasil a tak je to u mnoho dalsich. Toto je problem podpory UBI ze to uz neresi. Snad to bude u FC3 lepsi a nic takoveho se nebude opakovat. Cheaty je problem a je smutne ze tito lide tak muzou hrat a ze je vubec takto hrat bavi. Ja osobne bych takto hrat nemohl, nebavilo by me to.

Problem z oszustami typu Gorgot jest bardzo duży, ale niestety nie potrafimy go powstrzymać. Jeden z graczy klanu ORION był przez nas banowany już 30 razy, lecz zawsze po chwili wracał. Tak jest z wieloma innymi graczami. Problem ten wynika z wadliwych zabezpieczeń gry. Być może ten problem będzie lepiej rozwiązany w Far Cry 3. Smuci mnie to, że ludzie mogą jednocześnie oszukiwać i bawić się. Ja osobiście nie potrafiłbym się tak bawić.

N1: Skoda ze jste tak daleko po celem Polsku. Rec mame podobnou a je skoda ze se nikdy nepotkame,urcite by jsme si meli o cem povidat,protoze i rokama jsme si podobni a vsechny nas bavi spolecna hra FarCry .Preji hodne stesti v zivote a praci vsem pratelum

S pozdravem Jaroslav Zlámal Natter-1.(CZ)
a vsichni dalsi Natteri

Szkoda, że mieszkamy tak daleko od Polski. Mamy podobne zainteresowania ale niestety ciężko się nam spotkać. Chcielibyśmy życzyć Wam powodzenia!

Szczerze pozdrawiam
Jaroslav „Natter-1” Zlámal razem ze wszystkimi Natterami

BS: Nigdy nie mów nigdy! Miejmy nadzieję że mimo wszystko kiedyś się spotkamy.

Pozdrawiam
BigSteve wraz z Klanem.

Nikdy neříkej nikdy! Doufám, že jednoho dne, když všichni sejdeme.

S pozdravem
BigSteve a zbytek klanu ZIP4

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.